Gazeta do nauki

FP2_400W tamtym roku rozpoczęłam naukę języka francuskiego, niejako przez przypadek a sama decyzja została podjęta trochę pod wpływem chwili. Dzisiaj, w drugim już roku mojej francuskiej edukacji mogę powiedzieć, że była to bardzo dobra decyzja. Co tu dużo mówić, zakochałam się w tym języku. Przepiękny, chociaż do najłatwiejszych nie należy. Szczególnie jeśli wspomnieć o wymowie, która na początku sprawia chyba najwięcej trudności.

Po takim czasie nauki swobodne czytanie prasy francuskiej może sprawić jeszcze niejakie trudności, z drugiej strony dobrze byłoby w miarę możliwości mieć jak najwięcej do czynienia z obcym językiem. Najlepszym sposobem byłby wyjazd do Francji, ale ponieważ z wielu względów na dłuższy tam pobyt nie mogę sobie pozwolić z wielkim zadowoleniem odkryłam dwumiesięcznik do nauki francuskiego –  Français Présent. Magazyn przeznaczony jest dla osób, które języka przynajmniej trochę już liznęły Nie znajdziemy tam bowiem objaśnień dotyczących gramatyki, jedyne co odróżnia je od „normalnego” magazynu jest fakt, że przy artykułach podane jest niezbędne słownictwo. Dodatkowo jeśli chcemy poćwiczyć wymowę albo nie do końca jesteśmy pewni czy czytamy prawidłowo, na stronie internetowej magazynu jest możliwość darmowego ściągnięcia mp3 do artykułów.

Français Présent jest publikowany przez wydawnictwo Colorful Media. Wśród ich oferty możemy znaleźć podobne gazety do nauki angielskiego, niemieckiego czy hiszpańskiego (ten ostatni typ w przygotowaniu). Może komuś innemu taka oferta, tak jak mi, również przypadnie do gustu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Prasa i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Gazeta do nauki

  1. wild_king pisze:

    całkowicie się zgadzam, francuski potrafi być piękny! podobnie jak Ty, zainteresowałem się nim późno, a rozpoczęcie nauki było urokiem chwili… ale odnalazłem w nim magię i pochodzenie tych wielu słów, które potem przeszły do angielskiego i są do dziś dziwacznie wymawiane ;D

    wracając do rzeczywistości, znasz może jeszcze jakieś magazyny, gdzie przy tekstach podawane jest tłumaczenie słownictwa ?

  2. Metzli pisze:

    Niestety, Français Présent to jedyny tego typu magazyn na jaki trafiłam do tej pory. Ale jeśli znajdę jeszcze jakiś inny, na pewno o tym napiszę na blogu : )

Możliwość komentowania jest wyłączona.